1. Ana Sayfa
  2. Android
  3. Android’de Telefon Hızlandırma

Android’de Telefon Hızlandırma

Android’de Telefon Hızlandırma
1

Her telefon ilk  aldığımızda çok hızlıdır ama gün geçtikçe yavaşlar ve bizi sinir eder. Peki ilk aldığınız günde ki hızlı olmasını hangimiz istemezdik ki, hepimiz çok yüksek sesle evet der tabi ki eğer bugün ki anlatacağımız adımları izlerseniz çok faydasını göreceğinize emin olabilirsiniz.

Ana Ekranınızı Temizleyin

Eğer yavaş işlemcili ve RAM’i az bir telefona sahipseniz ana ekranınızı temizleyin canlı duvar kağıtları, gereksiz widgetler telefonunuzu yavaşlatır.

Farklı Bir Uygulama Başlatıcı Seçin

Telefonunuzda ki varsayılan başlatıcılar performansa değil görselliğe önem verir ve bu sebeple telefonunuz ağırlaştırır. Play Store’de çok fazla başlatıcı var bunları deneyerek en performans sağlayanın bulabilirsiniz ve telefonunuzun hızlı çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Tarayıcınızı Değiştirin

Telefonunuza yüklü gelen tarayıcılar ve Chrome RAM’i çok fazla tüketir.Ayarları değişirseniz de belli bir hızlanma sağlayacaktır ama daha hızlı bir tarayıcı yüklemekte iyi bir seçenektir. Benchmark testlerine göre en hızlı tarayıcı Puffin seçilmiştir. Chrome tarzı bir tarayıcı için ise Operayı yükleyebilirsiniz.

Kötü Uygulamaları Kaldırın

Kötü uygulamalar sizden gizli RAM ve işlemci tüketirler.En büyük uygulamalarda buna dahil. Snapchat çok fazla telefonu yavaşlatıyor. Facebook’u kaldırarak %15’lik performans artışı sağlayabilirsiniz.Başka üçüncü parti Facebook uygulamalarını kullanabilirsiniz.

Yorum Yap